Już niedługo ruszy produkcja w dwóch nowych zakładach w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu.

Eko-Okna powstały 25 lat temu w Raciborzu. W 2008 r. firma przeniosła się do Kornic, gdzie trwa ciągła rozbudowa zakładu produkcyjnego. – Nasza fabryka w Kornicach zajmuje powierzchnię 50 ha, z czego 32 ha to zadaszone hale. W tej chwili pracuje u nas ponad 12 tysięcy osób, ale w najbliższych miesiącach ta liczba wzrośnie – mówi Mateusz Kłosek, właściciel i prezes zarządu Eko-Okien. Otwarcie dwóch nowych zakładów produkcyjnych będzie przełomowym momentem w historii firmy.

Wodzisław Śląski

W 2021 r. Eko-Okna zakupiły działkę o powierzchni 17 ha w wodzisławskich Olszynach, obecnie prowadzona tam budowa jest na finiszu. – Dzięki otwarciu zakładu w Wodzisławiu Śląskim nasze możliwości produkcyjne wzrosną i będziemy mogli eksportować nasze produkty do kolejnych krajów i trafiać na nowe rynki. Oprócz działów produkcyjnych, powstaną tu również biura dla osób językowych – tłumaczy Tomasz Marek, dyrektor zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim. Uruchomienie produkcji planowane jest tam na początek 2024 r.

Kędzierzyn-Koźle

Kolejny zakład produkcyjny, który zostanie otwarty w przyszłym roku, stanął na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu. – Dla pracowników ważna jest dziś każda minuta, cenią sobie swój czas. Właśnie dlatego budujemy kolejne zakłady produkcyjne, żeby nasi pracownicy mieli bliżej do swoich domów i rodzin. Dzięki temu będą mogli spędzić tam więcej czasu – tłumaczyła tuż po podpisaniu aktu notarialnego Joanna Łyko, ówczesna prezes zarządu Eko-Okien, obecnie dyrektor pionu administracji. Teren o powierzchni 33 ha został zakupiony w styczniu 2022 r., a budowa zakładu jest na zaawansowanym etapie.

Ważne są rodziny

Dla właściciela firmy ważne jest wspieranie rodzin. Obok zakładu produkcyjnego w Kornicach funkcjonuje już firmowe przedszkole i żłobek, kończy się też budowa osiedla 28 domów jednorodzinnych. – Wspieramy rodziny, ponieważ życie prywatne i służbowe wpływają na siebie. Najlepiej, jeśli człowiek czuje się spełniony w obu tych obszarach – dodaje prezes Mateusz Kłosek.

Eko-Okna zatrudniają

Niedługo wystartuje kampania rekrutacyjna firmy, która poszukuje pracowników nie tylko do nowych zakładów produkcyjnych w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu, ale też do ciągle rozwijającej się fabryki w Kornicach pod Raciborzem. – Liczbę nowych etatów, głównie produkcyjnych i magazynowych, można liczyć w tysiącach. Nasza oferta zatrudnienia skierowana jest głównie do mężczyzn – tłumaczy Justyna Herok, kierownik działu rekrutacji Eko-Okien. Aktualne oferty pracy znajdują się na stronie praca.ekookna.pl

Adam Wita

Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This