Trzeci rok współpracy pomiędzy szkołami zainicjowała wizyta nauczycieli języka obcego zawodowego niemieckiego i angielskiego w siedzibie szkoły w Hagen.

Program wizyty obejmował:

  • obserwacje zajęć z zakresu logistyki, magazynowania, nowoczesnych systemów informatycznych oraz pokazowej lekcji języka angielskiego przeprowadzonej przez Mirę Brinkschulte – koordynatorkę projektu Erasmus w K1Hagen.
  • spotkanie z uczniami, którzy w październiku odbędą praktyki zawodowe w Polsce w firmie Eko-Okna
  • omówienie warunków i sposobów monitorowania i wspierania niemieckich praktykantów podczas pobytu w Polsce
  • prezentację organizacji kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych na spotkaniu z uczniami
  • spotkanie z dyrektor szkoły panią Hönninger
  • wymianę doświadczeń podczas panelu dyskusyjnego z European Team na temat organizacji projektów międzynarodowych, współpracy między szkołami oraz zagranicznych praktyk zawodowych
  • zapoznanie z organizacją pracy i kształcenia w Kaufmannschule 1
  • zwiedzanie miasta i okolicznych atrakcji turystycznych

Zorganizowano konferencję nauczycieli przedmiotów zawodowych, na której nauczyciele Ekonomika przedstawili organizację procesu kształcenia zawodowego w ZSE z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, pracowni i programów komputerowych. Zaprezentowano również rezultaty mobilności uczniów i nauczycieli w ramach projektów Erasmus+ realizowanych w latach 2020- 2023.

Na zaproszenie inicjatorki współpracy pani Marzeny Wosch nauczyciele Ekonomika przeprowadzili szkolenie w języku niemieckim i angielskim dla grupy nauczycieli przedmiotów zawodowych z zakresu wykorzystania nowoczesnych narzędzi i platform edukacyjnych na lekcjach języka obcego zawodowego, takich jak: flipped classroom, active learning, project based learning, TedEd, Learningpaths czy Genially.

Nie zabrakło również kulturowego aspektu wizyty w Zagłębiu Ruhry. Nauczyciele Ekonomika zwiedzili Hagen, Dortmund i Herdecke- urokliwe miasteczko niedaleko Hagen.

Ustalono również termin kolejnego spotkania, które odbędzie się w Raciborzu przy okazji przyjazdu grupy niemieckich praktykantów do Polski.

źródło: ZSE Racibórz

Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This