„Nowoczesna szkoła otwarta na świat” (2022-1-PL01-KA121-VET-000061251) to kolejny projekt Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu realizowany w ramach programu Erasmus+ w sektorze: Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Dzięki akredytacji (2021-1-PL01-KA120-VET-000042980) przyznanej przez Agencję Narodową do 2027 roku, szkoła ma gwarancję finansowania kolejnych wyjazdów – zarówno dla uczniów, jak i kadry.

Już 5 marca grupa 16 uczniów rozpoczęła mobilność z kierunków: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik reklamy, technik logistyk, technik spedytor i technik handlowiec. Uczniowie wyjadą do słonecznej Malagi, by tam odbywać swoje czterotygodniowe praktyki zawodowe.

Uczestnicy projektu poświęcili wiele czasu i energii, aby rzetelnie przygotować się do mobilności. Uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego, języka angielskiego zawodowego oraz w zajęciach z pedagogiem. Współpracując z firmą pośredniczącą EuroMind, dyrektor szkoły – Paweł Ptak wraz z koordynatorką projektu – Anną Karwowską-Kosztyłą wzięli udział w wizycie przygotowawczej w Hiszpanii, która miała na celu poznanie warunków pobytu uczniów oraz ich miejsc praktyk. Wszystko zostało sprawdzone i dopięte na ostatni guzik.

Przygotowani do wyjazdu uczniowie mogą więc wyruszyć bez obaw i skupić się na tym, żeby zdobywać cenne doświadczenie i wiedzę zawodową, rozwijać swoje umiejętności językowe oraz poznawać ciekawych ludzi, nowe miejsca i fantastyczne smaki.

Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu funduszy europejskich programu Erasmus+, który dofinansował projekt Zespołu Szkół Ekonomicznych kwotą 57 864 euro.

źródło: Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu

Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This