Animator, barman, wizażystka. Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu zdobyli dodatkowe kompetencje

Autor: Wojtek Żołneczko
W „Budowlance-Gastronomiku” zorganizowano kolejne kursy zawodowe. Tym razem wzięli w nich udział przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa oraz fryzjerstwa.

Zakończyły się kolejne kursy zawodowe skierowane do uczniów i nauczycieli zawodów:
- Barman dla początkujących – dla przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych,
- Animator czasu wolnego – dla przyszłych techników hotelarstwa,
- Makijaż i henna – dla przyszłych fryzjerów.
Dla organizacji kursów szkoła przygotowała specjalistyczny sprzęt oraz pracownię do zabiegów kosmetycznych. Nabyte przez uczestników umiejętności i zdobyte kompetencje umożliwiają podjęcie pracy w charakterze barmana, animatora i wizażystki.
Oto opinie uczestników kursów:
W trakcie warsztatów poznaliśmy podstawy barmaństwa, począwszy od kolorowego świata trunków, poprzez sprzęt barmański i jego zastosowanie, a skończywszy na doborze odpowiednich składników do poszczególnych drinków. Nauczyliśmy się dobrze trząść shakerem, wycinać fikuśne ozdoby z owoców oraz elegancko obsługiwać klienta. Jedynym minusem tych warsztatów było to, że nie mogliśmy konsumować naszych dzieł – a tak pięknie wyglądały.

Sport, zabawa i przygoda życia? Tak podsumowali zajęcia kursu Animatora przyszli technicy hotelarstwa. Gry motywacyjne, edukacyjne, integracyjne, robienie zwierzątek z baloników – jednym słowem: dwa dni szkolenia pełne nauki poprzez zabawę, praktycznych porad, wskazówek i inspiracji do dalszego rozwoju na zawodowej ścieżce.

Wiosna, Lato, Jesień, Zima – to 4 główne typy urody. Poprawna analiza kolorystyczna to podstawa dobrego makijażu – od tego właśnie zaczęły swoją przygodę z profesjonalnym makijażem uczestniczki kursu Makijaż i Henna. A potem było już tylko ciekawiej: makijaż okazjonalny, ślubny, wieczorowy i farbowanie brwi i rzęs – przyjemne z pożytecznym. Kurs odbył się w nowej pracowni kosmetycznej, doposażonej w sprzęt i materiały sfinansowane ze środków unijnych.

Kursy były realizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż
Sprawdź również:
Nie nudzą się w pracy i dobrze zarabiają. W tych niecodziennych zawodach pensje przekraczają 10 tys. zł
Nurkują w wodnych otchłaniach, ryzykują życie w sztormach, pływają w syrenich ogonach, profesjonalnie przytulają i wykonują makijaż na ostatnią drogę życia – osoby specjalizujące się w tych zawodach nie mogą narzekać ani na nudę, ani na zarobki. Mowa o podwodnych...
Studenci nie znajdą pracy? Wakatów ubywa, a te dostępne nie są dla nich
Utrzymanie na studiach kosztuje. Z raportu Związku Banków Polskich „Portfel studenta 2022” wynika, że średnie miesięczne wydatki osoby studiującej w ubiegłym roku przekroczyły 3,1 tys. zł. Młodzi, żeby móc pokryć wszystkie koszty, szukają pracy dorywczej. Najczęściej...
Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku
To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach. Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...