Animator, barman, wizażystka. Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu zdobyli dodatkowe kompetencje

nauka, praca, Zawody przyszłości

Autor: Wojtek Żołneczko

19 stycznia 2022

W „Budowlance-Gastronomiku” zorganizowano kolejne kursy zawodowe. Tym razem wzięli w nich udział przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa oraz fryzjerstwa.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Zakończyły się kolejne kursy zawodowe skierowane do uczniów i nauczycieli zawodów:

  • Barman dla początkujących – dla przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych,
  • Animator czasu wolnego – dla przyszłych techników hotelarstwa,
  • Makijaż i henna – dla przyszłych fryzjerów.

Dla organizacji kursów szkoła przygotowała specjalistyczny sprzęt oraz pracownię do zabiegów kosmetycznych. Nabyte przez uczestników umiejętności i zdobyte kompetencje umożliwiają podjęcie pracy w charakterze barmana, animatora i wizażystki.

Oto opinie uczestników kursów:

W trakcie warsztatów poznaliśmy podstawy barmaństwa, począwszy od kolorowego świata trunków,  poprzez sprzęt barmański i jego zastosowanie, a skończywszy na doborze odpowiednich składników do poszczególnych drinków. Nauczyliśmy się dobrze trząść shakerem, wycinać fikuśne ozdoby z owoców oraz elegancko obsługiwać klienta. Jedynym minusem tych warsztatów było to, że nie mogliśmy konsumować naszych dzieł – a tak pięknie wyglądały.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Sport, zabawa i przygoda życia? Tak podsumowali zajęcia kursu Animatora przyszli technicy hotelarstwa. Gry motywacyjne, edukacyjne, integracyjne, robienie zwierzątek z baloników – jednym słowem: dwa dni szkolenia pełne nauki poprzez zabawę, praktycznych porad, wskazówek i inspiracji do dalszego rozwoju na zawodowej ścieżce.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Wiosna, Lato, Jesień, Zima – to 4 główne typy urody. Poprawna analiza kolorystyczna to podstawa dobrego makijażu – od tego właśnie zaczęły swoją przygodę z profesjonalnym makijażem uczestniczki kursu Makijaż i Henna. A potem było już tylko ciekawiej: makijaż okazjonalny, ślubny, wieczorowy i farbowanie brwi i rzęs – przyjemne z pożytecznym. Kurs odbył się w nowej pracowni kosmetycznej, doposażonej w sprzęt i materiały sfinansowane ze środków unijnych.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.
Kursy były realizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This