Animator, barman, wizażystka. Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu zdobyli dodatkowe kompetencje
Autor: Wojtek Żołneczko
W „Budowlance-Gastronomiku” zorganizowano kolejne kursy zawodowe. Tym razem wzięli w nich udział przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa oraz fryzjerstwa.
Zakończyły się kolejne kursy zawodowe skierowane do uczniów i nauczycieli zawodów:
- Barman dla początkujących – dla przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych,
- Animator czasu wolnego – dla przyszłych techników hotelarstwa,
- Makijaż i henna – dla przyszłych fryzjerów.
Dla organizacji kursów szkoła przygotowała specjalistyczny sprzęt oraz pracownię do zabiegów kosmetycznych. Nabyte przez uczestników umiejętności i zdobyte kompetencje umożliwiają podjęcie pracy w charakterze barmana, animatora i wizażystki.
Oto opinie uczestników kursów:
W trakcie warsztatów poznaliśmy podstawy barmaństwa, począwszy od kolorowego świata trunków, poprzez sprzęt barmański i jego zastosowanie, a skończywszy na doborze odpowiednich składników do poszczególnych drinków. Nauczyliśmy się dobrze trząść shakerem, wycinać fikuśne ozdoby z owoców oraz elegancko obsługiwać klienta. Jedynym minusem tych warsztatów było to, że nie mogliśmy konsumować naszych dzieł – a tak pięknie wyglądały.
Sport, zabawa i przygoda życia? Tak podsumowali zajęcia kursu Animatora przyszli technicy hotelarstwa. Gry motywacyjne, edukacyjne, integracyjne, robienie zwierzątek z baloników – jednym słowem: dwa dni szkolenia pełne nauki poprzez zabawę, praktycznych porad, wskazówek i inspiracji do dalszego rozwoju na zawodowej ścieżce.
Wiosna, Lato, Jesień, Zima – to 4 główne typy urody. Poprawna analiza kolorystyczna to podstawa dobrego makijażu – od tego właśnie zaczęły swoją przygodę z profesjonalnym makijażem uczestniczki kursu Makijaż i Henna. A potem było już tylko ciekawiej: makijaż okazjonalny, ślubny, wieczorowy i farbowanie brwi i rzęs – przyjemne z pożytecznym. Kurs odbył się w nowej pracowni kosmetycznej, doposażonej w sprzęt i materiały sfinansowane ze środków unijnych.
Kursy były realizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż
Sprawdź również:
Przemek Wojciechowski: Małe rzeczy naprawia od ręki, na cuda trzeba poczekać dwie godziny
Przemek Wojciechowski od 10 lat pracuje jako technik mechanik w firmie Henkel, gdzie każdego dnia zmaga się z nowymi wyzwaniami. Mimo wieloletniego stażu pracy, jego pasja do rozwiązywania problemów technicznych nie gaśnie. Jak sam mówi, praca w Henklu przypomina...
Arek Luterek: Ponad ćwierć wieku doświadczenia w Henklu
Arkadiusz Luterek związany jest z firmą Henkel od 26 lat. Przez ponad ćwierć wieku swojej kariery zawodowej pracował na trzech wydziałach i wielu stanowiskach, zdobywając wszechstronne doświadczenie w różnych obszarach produkcji. Obecnie pełni funkcję kierownika...
Dariusz Kiner: Jak krok po kroku osiągać cele
Dariusz Kiner, operator maszyn Fuji, od dwóch i pół roku związany jest z raciborską firmą Henkel, gdzie wraz ze swoim zespołem odpowiada za zapewnienie ciągłości produkcji na linii produkcyjnej płynów. Dzięki swojej zaangażowanej pracy przyczynia się do prawidłowego...