Rafamet poprawił wyniki finansowe w trzecim kwartale

nauka, praca

Łączny wynik finansowy grupy Rafamet za trzy kwartały to 1,9 mln zł straty (netto).

Autor: Wojtek Żołneczko

16 listopada 2021

Trzeci kwartał na plus, ale to nadal za mało

Grupa Kapitałowa Rafamet S.A. odnotowała w trzecim kwartale 2021 roku 469 tys. zł zysku netto. Na plus wyszły wchodzące w skład grupy: Rafamet S.A. (233 tys. zł zysku netto) oraz Odlewnia Rafamet Sp. z o.o. (266 tys. zł zysku netto). Niewielką stratę odnotowała spółka Rafamet Service & Trade (10 tys. zł straty netto)*.

A jak prezentują się wyniki Grupy Kapitałowej Rafamet za trzy kwartały łącznie (styczeń – wrzesień 2021 roku)? Po trzech kwartałach Grupa Kapitałowa Rafamet odnotowuje stratę w wysokości 1,9 mln zł netto. Składają się na nią 751 tys. zł straty Rafamet S.A. oraz 1,148 mln zł straty Odlewni Rafamet. Spółka Rafamet Service & Trade wypracowała 38 tys. zł zysku netto**.

Czwarta fala i… nadzieja na dobry czwarty kwartał

– Spółki Grupy nadal odczuwają skutki pandemii, jednak skala oddziaływania tego zjawiska była w okresie trzech pierwszych kwartałów 2021 roku umiarkowana. W trzecim kwartale br. obserwujemy narastający problem przerywania międzynarodowego łańcucha dostaw, wzrost cen w zasadzie wszystkich kupowanych materiałów i podzespołów (w wyniku zjawisk inflacyjnych, ale również w następstwie zmniejszonej ich podaży) oraz notujemy stałe przedłużanie zakontraktowanych terminów ich dostaw. Dostawcy powołują się na konsekwencje COVID-19, co utrudnia prowadzenie optymalnej i rytmicznej działalności gospodarczej – informuje prezes Rafamet S.A. E. Longin Wons.

Prezes Wons zaznacza, że plany produkcyjno-handlowe Grupy Kapitałowej Rafamet na 2021 oraz 2022 rok mogą ulegać zmianom w wyniku trwającej pandemii oraz obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej. – Jak co roku czwarty kwartał będzie dla nas szczególnie ważny tak pod względem wielkości sprzedaży, realizacji zysków (oczekiwana jest poprawa wyników w rachunku całorocznym w stosunku do trzech kwartałów br.), wpływów pieniężnych z realizowanych kontraktów oraz nowych zamówień na rok 2022. Trwający skup akcji z rynku giełdowego realizowany do 13.12.2021 przez ARP S.A. da nowe otwarcie biznesowe dla firm Grupy Kapitałowej RAFAMET – dodaje prezes Rafametu.

źródło: AM/Rafamet, oprac. żet
*/** Dodatkowe 20 tys. zł straty i 39 tys. zł straty to tzw. wyłączenia konsolidacyjne. Po szczegóły odsyłamy do raportu Rafametu (kliknij tutaj).

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This