Młodzi analitycy z Raciborza zostali wyróżnieni na Konferencji Młodych Chemików w Krakowie

nauka, praca

Uczniowie Monika Chrószcz, Patrycja Krupa i Kacper Choroba z nauczycielką Haliną Marcol podczas konferencji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Autor: Wojtek Żołneczko

28 września 2021

Uczniowie na potrzeby konferencji napisali abstrakt pt.: „Co może mieć wspólnego mycie zębów z procesem technologicznym otrzymywania bieli tytanowej?” oraz wykonali poster (plakat naukowy).

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

W piątek 24 września na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików. Drużyna techników analityków Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu znalazła się w gronie 11 wyróżnionych autorów prac w dziedzinie: „Chemia dla zrównoważonego rozwoju”.

 

Drużyna z klasy IIIA4 w składzie: Patrycja Krupa, Kacper Choroba, Monika Chrószcz opisali eksperyment, w którym dzieci z przedszkoli w Gaszowicach i Żorach realizowały projekt zużycia wody podczas porannej higieny jamy ustnej. Zebrane wyniki zostały porównane do zużycia wody w procesach technologicznych, głównie w procesie otrzymywania barwnika – bieli tytanowej – stosowanego do produkcji niektórych past do zębów.

 

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.
źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This