Zawody przyszłości: Pasjonaci Internetu poszukiwani

Zawody przyszłości

Autor: redakcja

12 lipca 2021

Według Macieja Musioła współwłaścicela ostrog.net w ciągu najbliższych 10 lat w branży, w której działa będzie największe zapotrzebowanie na pracowników wykwalifikowanych w spawaniu światłowodów oraz pomiarach kabli światłowodowych.

Jak mówi przedstawiciel raciborskiej firmy podłączenie internetu, to nie wszystko, liczy się również umiejętność konfiguracji sprzętu komputerowego oraz peryferiów. Internet rzeczy jest coraz bardziej powszechny, lada moment wszystko będzie podłączone do Internetu i będzie z niego korzystało. Ostrog.net współpracuje z raciborskim szkołami średnimi. Uczniowie odbywający praktyki w raciborskiej firmie w większości przypadków mogą liczyć na współpracę z lokalnym dostawcą Internetu po zakończeniu edukacji.

Cykl publikacji medialnych pt. „Zawody przyszłości”, realizowany jest we współpracy z przedsiębiorstwami w naszym regionie. Na podstawie ich opinii, prezentujemy zawody, których „zdobycie” warto rozważyć, zarówno z punktu widzenia najbliższej, jak i dalszej przyszłości.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Sprawdź również:

Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This