Praca w przemyśle od ręki. To ważna informacja dla… ósmoklasistów

nauka, praca

Autor: Wojtek Żołneczko

17 czerwca 2021

Zbliża się koniec roku szkolnego 2020/2021. Ósmoklasiści lada dzień odbiorą swoje świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz wyniki egzaminów końcowych. Teraz przyjdzie im wybrać ścieżkę kariery zawodowej. Zostały ostatnie dni dla niezdecydowanych na podjęcie tej życiowej decyzji, a my chcemy im w tym pomóc – informuje Fabryka Obrabiarek Rafamet w Kuźni Raciborskiej.

Pracuj lokalnie

Powszechnie wiadomo, że największe możliwości rozwoju zawodowego w województwie śląskim oferują firmy znajdujące się w gliwickiej strefie gospodarczej, oraz w największych miastach na Górnym Śląsku. Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskie chce jednak zatrzymać rodzimych fachowców w powiecie raciborskim, a najlepiej w swoim zakładzie produkującym światowej klasy obrabiarki. Wiadomym jest, że firmy zlokalizowane w bliskiej odległości od granicy państwa borykają się z problemami kadrowymi, dlatego dążymy do odwrócenia tego trendu i zachęcamy młodzież do podejmowania nauki na kierunkach związanych z branżą przemysłową i związania swojej przyszłości z pracą „na miejscu”.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Kogo poszukujemy?

W obrębie naszych zainteresowań są ludzie z wykształceniem technicznym i doświadczeniem w produkcji. Mamy tu na myśli mechaników, mechatroników, elektryków, elektroników, hydraulików, ślusarzy, operatorów maszyn CNC, serwisantów, inżynierów, konstruktorów. Poszukujemy osób, które posiadają umiejętność czytania rysunku technicznego, przyswoiły podstawową wiedzę z zakresu mechaniki i budowy maszyn, a także elektryki, czy hydrauliki. W naszej branży liczy się także znajomość procesów obróbki skrawaniem.

Jeśli te zawody znajdują się w kręgu twoich zainteresowań, to polecamy podjęcie nauki w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu (CKZiU nr 2)

Aktualne oferty pracy Rafamet można śledzić na naszej stronie internetowej Oferty pracy (rafamet.com)

Dlaczego warto podjąć pracę w RAFAMET S.A.?

Jeśli zależy Ci na stabilnym zatrudnieniu, to Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A będzie dla Ciebie idealnym miejscem pracy. Świadczy o tym fakt, że w tym roku firma obchodzi jubileusz 75-lecia. Ciekawostką jest to, że początki istnienia Rafametu sięgają już 1846 r. i wiążą się z powstaniem linii kolejowej Berlin-Wiedeń przebiegającej przez Kuźnię Raciborską oraz powstałej huty żeliwa, tuż obok stacji kolejowej. Już w 1920 r. wybudowano tu pierwszą obrabiarkę do obróbki ciężkich zestawów kołowych.

 

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.
Montaż obrabiarki zamówionej przez firmę Remtrak.

RAFAMET S.A. daje swoim pracownikom możliwości rozwoju i awansu zawodowego. Nowi pracownicy często zaczynają swoją karierę od niższych stanowisk, aby poznać firmę, zasady w niej funkcjonujące i specyfikę wytwarzania wyrobu. Z czasem nabierają wiedzy i doświadczenia, co pozwala im na awans zawodowy, a co za tym idzie lepsze warunki płacowe. Firma daje możliwość przyuczenia do zawodu i podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach zawodowych i szkoleniach, dofinansowanie studiów na kierunkach związanych z wykonywaną pracą.

Zachęcamy młodzież do podjęcia nauki na kierunkach, które dają im gwarancję zatrudnienia, a także satysfakcjonującego wynagrodzenia i odpowiadają oczekiwaniom lokalnych pracodawców.

źródło: Rafamet

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This