Wielka firma w małym mieście. Rafamet ma już 75 lat

nauka, praca

Autor: redakcja

8 czerwca 2021

W ciągu 75 lat działalności w Rafamecie wyprodukowano tysiące obrabiarek. Jakość maszyn z Kuźni Raciborskiej jest znana na świecie. Obrabiarki Rafametu pracują w kilkudziesięciu krajach świata. Jednak firma to nie tylko jej produkty i klienci, ale również solidni pracownicy.

1 czerwca 1946 roku podpisano akt założycielski fabryki obrabiarek ciężkich dla kolejnictwa. Od tego wydarzenia minęło już 75 lat. W tym czasie Rafamet wyprodukował i sprzedał 5 476 obrabiarek dla kolejnictwa oraz 727 innych wielkogabarytowych obrabiarek specjalnych. Maszyny Rafametu pracują w 81 krajach świata.

– Nasze maszyny pracują dla odbiorców branży transportu szynowego oraz w przemyśle maszynowym, energetycznym, stoczniowym, hutniczym, lotniczym oraz obronnym – informuje spółka.

W 1992 roku Rafamet został przekształcony w spółkę akcyjną. Rok 2007 przyniósł debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Podstawowym filarem firmy są jej pracownicy – często od pokoleń związani z jej losami i historią, doskonali fachowcy, oddani swojej pracy i przede wszystkim świetnie znający specyfikę zakładu i branży – informuje Rafamet.

 Pobierz List z okazji Jubileuszu 75 lecia.pdf (format pdf, rozmiar ~818.82 k)

 

 

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This