II LO w Raciborzu – gwarancją sukcesu

nauka, praca

Autor: redakcja

19 maja 2021

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 3 w Raciborzu to nie tylko piękny modernistyczny budynek w zacisznej dzielnicy Raciborza, lecz także miejsce nowoczesnej edukacji i prawie stuletniej historii oraz tradycji kształtowanej przez pokolenia uczniów i nauczycieli.

NASZA SZKOŁA

Dbamy tu o rozwój intelektualny i naukowy naszych podopiecznych. Wspieramy talenty i zainteresowania. Pomagamy w dokonywaniu wyborów, kształtujemy postawy etyczne i moralne. Naszą szkołę charakteryzuje niepowtarzalna atmosfera, dlatego wielu absolwentów II LO dziś stanowi jego kadrę, przygotowując młodych i kreatywnych ludzi do studiów na wymarzonych kierunkach w kraju i za granicą.

CO NAS WYRÓŻNIA

Nasi absolwenci osiągają najwyższe w regionie wyniki maturalne, sięgające prawie stu procentowej zdawalności. W rankingu Perspektyw za rok 2020 szkoła znalazła się na wysokim 227. miejscu w Polsce i na 25. miejscu w województwie śląskim – dzięki sukcesom naszych uczniów i pracy kadry pedagogicznej otrzymaliśmy miano Srebrnej Szkoły 2020 roku. Z sukcesami przygotowujemy uczniów do licznych konkursów i olimpiad na szczeblu międzynarodowym, centralnym i wojewódzkim. Realizujemy projekty akademickie w ramach współpracy z wyższymi uczelniami. Pomagamy uczniom w pozyskiwaniu stypendiów naukowych i socjalnych, np. szkolne stypendium dla uczniów dojeżdżających. Nasi uczniowie prowadzą miniprzedsiębiorstwo Witaminki Mickiewicza, promujące zdrowie i ekologię z jednoczesną możliwością praktycznej nauki ekonomii.

 

 

 

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Jesteśmy szkołą otwartą, dbającą o życzliwe relacje między młodzieżą a nauczycielami. Od wielu lat kierujemy się sentencją – II LO to szkoła, którą tworzą uczniowie. Wyróżnia nas nie tylko grono młodzieży pełnej pasji, dobrze zdającej egzamin maturalny, ale także fakt, że kończący szkołę absolwenci nie rozstają się z nami na zawsze. Bardzo często spotykamy powracających z dalekiego świata studentów, którzy po latach odwiedzają swoich wychowawców czy nauczycieli i z perspektywy czasu pozytywnie, czasem emocjonalnie, wyrażają swoją wdzięczność za rozbudzenie zainteresowań, za wyposażenie w wiedzę, za wspaniałe poczucie wspólnoty, jakie dała im szkoła. Cenną wartością naszego liceum są jego tradycje, kultywowane i utrwalane przez kolejne roczniki. Dzień zakończenia edukacji ostatnich klas przerodził się w osobliwe święto młodości, dlatego tradycyjnie rezygnujemy z nostalgicznych akademii na rzecz wyróżnienia absolwentów żartobliwymi tytułami i statuetkami Leszka. Również dzień patrona szkoły stał się tradycyjną okazją, by odbrązowić Adama Mickiewicza – wieszcza narodowego i pozwolić na czasowe zbratanie się z postacią wybitnego romantyka. Niemal marką naszej szkoły stały się dni otwarte, organizowane przez uczniów dla ósmoklasistów. Przez kilka dni mogą oni poznać nie tylko szkołę i oferowane przez nią kierunki, ale również wziąć udział w pełnym zabawy, młodzieńczej pasji i radości happeningu. To wszystko jest możliwe, kiedy swoboda twórcza utalentowanej młodzieży jest wspierana przez pedagogów, którzy lubią swoją pracę.

NASZA OFERTA DYDAKTYCZNA

Oferujemy możliwość nauki wielu języków obcych – języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego. Organizujemy wymiany zagraniczne, warsztaty językowe, projekty międzynarodowe i wyjazdy m.in. do Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Szkocji i Grecji. Proponujemy dodatkowe zajęcia dydaktyczne, praktycznie z wszystkich przedmiotów oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne, np. nauka jazdy na nartach i snowboardzie, spływy kajakowe, tenis. Wspieramy liczne inicjatywy młodzieży: klub Azyl, happeningi, imprezy tematyczne, akcje charytatywne. Organizujemy wykłady i warsztaty na terenie szkoły w ramach współpracy z uczelniami wyższymi oraz zapraszając specjalistów z wielu dziedzin naukowych. Organizujemy konkursy autorskie, m.in. prestiżowy i znany w całym kraju Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej.

Analizując na bieżąco zmieniający się rynek edukacyjny, dostosowujemy co roku naszą ofertę dydaktyczną i przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym do potrzeb naszych przyszłych uczniów. Dla tegorocznych kandydatów przygotowaliśmy ofertę dydaktyczną, obejmującą sześć profilów w czterech oddziałach: klasa matematyczno-fizyczna z rozszerzoną matematyką, fizyką i językiem angielskim; klasa biologiczno-chemiczna z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką lub językiem angielskim; klasę matematyczno-informatyczną z rozszerzoną matematyką, informatyką i językiem angielskim; klasę matematyczno-geograficzną z matematyką, geografią i językiem angielskim, jako przedmiotami rozszerzonymi oraz klasę społeczno-prawną z rozszerzoną wiedzą o społeczeństwie, językiem polskim i językiem angielskim.

BAZA SZKOŁY

Szkoła znajduje się w pobliżu jednego z większych węzłów komunikacyjnych Raciborza, Placu Konstytucji 3 maja, zapewniającego łatwy dojazd uczniom z miasta i regionu. W ostatnich pięciu latach budynek szkoły przeszedł kompleksowy remont, podnoszący jego standard, estetykę i bezpieczeństwo. Posiadamy nowe i profesjonalne pracownie komputerowe oraz w pełni wyposażone w pomoce naukowe i sprzęt multimedialny sale lekcyjne. Zaplecze sportowe, w tym pełnowymiarowa sala gimnastyczna, siłownia, boisko wielofunkcyjne oraz odrębne boisko do piłki plażowej, pozwalają realizować sportowe zainteresowania uczniów, nie tylko podczas obowiązkowych lekcji wychowania fizycznego, ale również w czasie zajęć prowadzonych w ramach szkolnych kół sportowych. Nasza młodzież na terenie szkoły może korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu. Podczas przerw uczniowie mogą odpocząć w Azylu – pomieszczeniu przygotowanym i przeznaczonym wyłącznie dla nich. Dla zmotoryzowanych udostępniamy parking na terenie posesji szkolnej.

Analizując na bieżąco zmieniający się rynek edukacyjny, dostosowujemy co roku naszą ofertę dydaktyczną i przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym do potrzeb naszych przyszłych uczniów. Dla tegorocznych kandydatów przygotowaliśmy ofertę dydaktyczną, obejmującą sześć profilów w czterech oddziałach: klasa matematyczno-fizyczna z rozszerzoną matematyką, fizyką i językiem angielskim; klasa biologiczno-chemiczna z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką lub językiem angielskim; klasę matematyczno-informatyczną z rozszerzoną matematyką, informatyką i językiem angielskim; klasę matematyczno-geograficzną z matematyką, geografią i językiem angielskim, jako przedmiotami rozszerzonymi oraz klasę społeczno-prawną z rozszerzoną wiedzą o społeczeństwie, językiem polskim i językiem angielskim.

 

Absolwencie szkoły podstawowej!

Pamiętaj, że:

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

TO NIE TYLKO DOBRY WYBÓR – TO TWOJA INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ!

TO SZKOŁA, KTÓRĄ TWORZĄ UCZNIOWIE – klimatyczna, bezpieczna i przyjazna, gwarantująca wysoki poziom kształcenia, co w połączeniu z Twoją pasją stworzy nową jakość!

Więcej informacji na temat szkoły i aktualnej oferty dydaktycznej można uzyskać odwiedzając naszą stronę internetową oraz kontaktując się telefonicznie lub mailowo: www.2loraciborz.pl, tel. 324155657, sekretariat@2loraciborz.pl

/Materiały prasowe/

 

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This