Budowlanka – Gastronomik. CENTRUM Twoich pasji

nauka, praca

Autor: redakcja

19 maja 2021

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu to szkoła z prawie 80–letnią tradycją kształcenia w zawodach dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy. Zabytkowe budynki mieszczą w sobie nowoczesną szkołę, w której uczniowie stają się profesjonalistami.

Centrum to szkoła otwarta na potrzeby młodych ludzi. Naszym celem jest dbanie o wszechstronny rozwój intelektualny uczniów i kształcenie ich kompetencji zawodowych i społecznych potrzebnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Zapewniamy wysoki poziom nauczania dzięki wykwalifikowanej kadrze. Dajemy uczniom możliwość rozwijania ich zainteresowań i pasji. Współpracujemy z pracodawcami, uczelniami i instytucjami, które umożliwiają naszym uczniom poszerzanie horyzontów zawodowych i zdobywanie doświadczenia zawodowego już podczas nauki w szkole.

 

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Naszym uczniom zapewniamy nowoczesne i profesjonalnie wyposażone pracownie do nauki zawodów, nowe pracownie komputerowe, multimedialne sale językowe, kompleks boisk ORLIK, uczniowską Dziuplę, w której uczeń może odpocząć przed zajęciami i po, zjeść coś ciepłego, poczytać książkę, pograć w gry:) Nasi Uczniowie mają wiele możliwości. Mogą zdobywać doświadczenie na praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+ w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, na Sycylii i Teneryfie. Mogą uczestniczyć w wizytach studyjnych w firmach oraz kursach specjalistycznych, brać udział w konkursach i olimpiadach, w imprezach kulturalnych, w wycieczkach krajowych i zagranicznych, w zajęciach rekreacyjno-sportowych, akcjach charytatywnych, a także świetnie się bawić podczas imprez szkolnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

 

Centrum kształci w wielu zawodach w Technikum nr 2, Branżowej Szkole I Stopnia nr 2 oraz w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 dla Dorosłych

 

Technikum nr 2

– technik analityk, 

– technik architektury krajobrazu,

– technik budownictwa,

– technik geodeta,

– technik hotelarstwa,

– technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2

– cukiernik

– fryzjer,

– kucharz,

– monter zabudowy i robót wykończeniowych,

– murarz-tynkarz,

– monter sieci i instalacji sanitarnych,

– fotograf,

– stolarz,

– krawiec,

– piekarz,

– rolnik,

– przetwórca mięsa,

– sprzedawca.

 

Budowlanka – Gastronomik. CENTRUM Twoich pasji

Nie każdy musi być wybitnym matematykiem, biologiem czy fizykiem, ale każdy powinien być dobrym człowiekiem. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na pielęgnowanie relacji z innymi oraz rozwój osobisty młodego człowieka, kładąc nacisk na umiejętność współpracy, rozwijanie kreatywności, kultury osobistej i dobrej organizacji pracy. Jesteśmy szkołą przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek Budowlanki posiada podjazd oraz windę.

Zajrzyj na naszą stronę, profil na FB i konto na Instagramie.

 

Napisz: nabory@ckziu1.idsl.pl

 

/Materiały prasowe/ 

 

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This