Można rozwijać się zawodowo w czymś, co lubi się robić

nauka, praca

Autor: Wojtek Żołneczko

26 stycznia 2021

Uczennice oraz absolwentka Liceum Sztuk Plastyczne w Raciborzu mówią o tym jak bardzo zmieniło się ich życie, dzięki kształceniu w tej szkole.

Julia Łubik

– Atmosfera w tej szkole jest bardzo pozytywna. Mam możliwość rozwinięcia swoich pasji, poznaję różnych sympatycznych i inspirujących ludzi. Podoba mi się też to, że ta szkoła otwiera mi drzwi szeroko na przyszłość. Kończąc szkołę mam dyplom w specjalizacji fotografia lub grafika, i maturę – mówi uczennica Liceum Sztuk Plastycznych Julia Łubik.

Julia Jacek

– Ja po czterech latach spędzonych w tej szkole mogę powiedzieć, że był to chyba najlepszy wybór jakiego dokonała. Nauczyłam się bardzo wielu rzeczy. Wcześniej również rysowałam, ale nie miałam pojęcia, że aż tak udoskonalę swoje umiejętności – mówi z kolei Julia Jacek, która o istnieniu „Plastyka” dowiedziała się od swojej mamy. Julia, która już wcześniej powzięła zamiar, by w przyszłości realizować się artystycznie, postanowiła spróbować swoich sił – przyjechała na egzamin wstępny, który – jak zaznacza, nie jest niczym strasznym. – Zobaczyłam jak to mniej więcej wygląda i tak to się zaczęło – dodaje.

Agnieszka Orlik

Absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych jest Agnieszka Orlik, która studiuje na kierunku fotografia i multimedia (ASP) oraz prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmując się fotografią profesjonalnie. – Nauka w „Plastyku” rozwinęła moje właściwości manualne oraz pozwoliła otworzyć moją wrażliwość na sztukę i poczucie estetyki. Dzięki nauce w tej szkole mogła zagłębić się również w takie dziedziny sztuki jak rzeźba, malarstwo, projektowanie graficznie czy fotografia – mówi. Już w latach szkolnych A. Orlik rozpoczęła tworzyć swój dorobek artystyczny, który pomógł jej dostać się na studia artystyczne. – Ta szkoła pozwala wierzyć, że można rozwijać się zawodowo w czymś, co lubi się robić – podkreśla.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This