Fajni nauczyciele, super atmosfera i wiedza, czyli za co absolwenci „Ekonomika” chwalą tę szkołę

nauka, praca

Autor: Wojtek Żołneczko

26 stycznia 2021

Michael Dyrszlag prowadzi własną firmę graficzną, Nicola Stanieczek pracuje zajmuje się miejskimi finansami, a Marek Morawiec robi karierę w austriackiej firmie logistycznej. Co ich łączy? Są absolwentami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Michael Dyrszlag

– W trakcie szkoły nauczono mnie przedsiębiorczości i marketingu. To miało duży wpływ na to, że postanowiłem otworzyć własną działalność – mówi Michael Dyrszlag, który ukończył „Ekonomik” na kierunku technik organizacji reklamy. M. Dyrszlag od 2016 roku prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z grafiką komputerową, fotografią ślubną i reklamową, a także reklamą.
– W trakcie trwania nauki uczono mnie nie tylko przedmiotów ogólnych oraz graficznych, ale również przedsiębiorczości i marketingu, co miało duży wpływ na to, że postanowiłem otworzyć własną działalność – dodaje absolwent „Ekonomika”, który do dziś wspomina wyjątkową atmosferę, która panowała w szkole. Wiele zawiązanych wtedy przyjaźni trwa do dziś i przynosi nieoczekiwane – biznesowe rezultaty.

Nicola Stanieczek

„Ekonomik” ukończyła również Nicola Stanieczek, obecnie pracująca w Urzędu Miasta Racibórz. – Ukończyłam kierunek technik ekonomista. Obecnie studiuję ekonomię i pracuję w wydziale finansowym w raciborskim magistracie. Nauka w „Ekonomiku” pomogła mi w poznaniu podstaw rachunkowości, przedsiębiorczości i oczywiście ekonomii – mówi, polecając naukę w tej szkole. – To szkoła z tradycjami, naprawdę fajnymi nauczycielami oraz miejsce, w którym można zdobyć praktyczną wiedzę – dodaje.

Marek Morawiec

Absolwentem „Ekonomika” jest również Marek Morawiec, który szkołę ukończył dwa lata temu, zdobywając tytuł technika logistyka. Obecnie M. Morawiec mieszkanie i pracuje w Wiedniu w firmie zajmującej się organizacją transportu ładunków na terenie całej Europy, na Bliskich Wschodzie oraz w północnej Afryce. – Nauka w „Ekonomiku” na kierunku technik logistyk pozwoliła mi zdobyć wiedzę na temat organizacji, planowania transportu i magazynowania ładunku. Polecam wszystkim naukę w „Ekonomiku”, bo pozwala ona zdobyć doświadczenie, poznać ciekawych ludzi, a później zdobyć ciekawą pracę, jaką jest logistyk – mówi M. Morawiec.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This