Gdyby mieli wybierać ponownie, raz jeszcze poszliby do „Mechanika”

nauka, praca

Autor: Wojtek Żołneczko

26 stycznia 2021

Absolwenci CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu Patryk Mroncz, Kevin Kaczor i Krzysztof Broża mówią, jak wiedza i doświadczenie zdobyte w szkole przydają im się teraz na studiach i w pracy.

Patryk Mroncz

„Mechanika” chwali Patryk Mroncz, który naukę w tej szkole zakończył w 2017 roku. Obecnie P. Mroncz jest specjalistą ds. sprzedaży w firmie Komputronik. – Praktyki szkolne pozwoliły mi uzyskać pierwszą pracę od razu po maturze. „Mechanik” nauczył mnie twardego stąpania po ziemi, solidności i logicznego myślenia – mówi P. Mroncz, który równolegle do pracy w Komputroniku studiuje informatykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. 

Kevin Kaczor

– Aktualnie jestem studentem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. „Mechanik” jest najlepszą szkołą w Raciborzu, nie żałuję tego wyboru, gdybym mógł wybierać jeszcze raz, wybrałbym tak samo. Nauka jest tam na wysokim poziomie. Wybierając tę szkołę będziecie dobrze przygotowani do matury. Poza tym szkoła pozwoli wam rozwijać swoje pasje – pomogą wam w tym wspaniali nauczyciele. Poznacie też wielu znajomych, zawiążecie wiele przyjaźni – mówi z kolei Kevin Kaczor, absolwent „Mechanika” z 2019 r. K. Kaczor chwali sobie również zagraniczne praktyki, które zrealizował w Niemczech. – Wiedza tam zdobyta przyznaje mi się do dziś, a to wszystko było zorganizowane przez szkołę za darmo – dodaje.

Krzysztof Broża

Absolwentem „Mechanika” jest również Krzysztof Broża, obecnie młodszy konstruktor w Fabryce Obrabiarek Rafamet S.A. W rozmowie z Nowinami K. Broża przyznaje, że doświadczenia zdobyte w „Mechaniku” przydały mu się na studiach politechnicznych, gdzie dzięki zdobytej w szkole średniej wiedzy technicznej, był o krok przed pozostałymi studentami.

Natalia Nienartowicz podczas prac konstrukcyjnych minisatelity.

Sprawdź również:

Europejski Tydzień Sportu w Ekonomiku

To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach.  Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda...

czytaj dalej
Bądź na bieżąco!

Bądź na bieżąco!

Nie przegap informacji o zbliżających się wydarzeniach, nowych materiałach wideo, rankingach szkół i kursach. Zostaw nam swój e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Share This